Design

Design (z ang.) – właściwie: wzornictwo przemysłowe. Termin design i designer spotykany jest współcześnie w Polsce przede wszystkim w węższym znaczeniu, w odniesieniu do projektowania graficznego. Słowo pojawia się także jako część nazwy firm i instytucji związanych z promocją wzornictwa, sztuki użytkowej lub z projektowaniem na rzecz mediów.

Design społeczny przeniesienie mechanizmów projektowych na grunt społeczny (projektowanie zdarzeń sytuacji społecznych) projektant wspomaga środowiska lokalne projektując polepsza warunki życia. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom ogniskuje pragnienia małych społeczności.

wikipedia

A dlaczego o designie? Ponieważ to jedno z bardziej popularnych słów ostatnimi czasy. Kiedy komunikujemy się chcemy jak najwięcej powiedzieć w jaknajkrótszym czasie, jak najmniejszą liczbą słów.
Tak powstają słowa klucze. Trzeba je znać. Trzeba się nimi posługiwać. Wszyscy to robią, ale nikt nie potrafi jasno zdefiniować co to tak naprawdę jest. Słowem, które nabrało tego magicznego zaczenia jest.. design.
Jak to zwykle bywa w naszej nowoczesnej rzeczywistości ten trend jest dynamicznie rozwijającym się. Aż do pewnego momentu. Teraz tego słowa używają wszyscy. Za jakiś czas będzie to słowo które przebrzmieje. Jego używanie będzie obciachem. Trzeba nadążać za trendami.
Co innego z ideą design thinking – wielki biznes i big idea…

Reklamy