Już jest! Supersklep.pl – oficjalny partner Burtona w internecie

Dla wszystkich fanów snowboardu to gratka! Kolekcja 2008 Burton będzie dostępna pod adresem supersklep.pl. Jest to oficjalny partner internetowy Burtona na Polskę. Już niebawem pełny, największy wybór ubrań i sprzętu tej legendarnej firmy snowboardowej.

Burton

Poza tym konkurs. W Supersklepie jest już nowa kolekcja Syndrom Fall 07, a w niej powalające wzory. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie, w którym nagrodą będzie zestaw koszulek firmy Syndrom. Więcej info na supersklepu.

Jake Burton Carpenter (ur. 29 kwietnia 1954 w Nowym Jorku) jest amerykańskim snowboardzistą i założycielem Burton Snowboards.

Burton urodził się w Nowym Jorku, ale dorastał w Cedarhurst, New York. Po ukończeniu szkoły Marvelwood w Connecticut, zapisał się na Uniwersytet Kolorado w Boulder. Jako zapalony narciarz miał nadzieję zapisania się do uniwersyteckiej drużyny narciarskiej, niestety jego wyczynowa kariera narciarska skończyła się gdy w wyniku wypadku samochodowego złamał obojczyk. Po kilku latach zdala od college’u Burton podjął na nowo studia na Uniwersytecie Nowojorskim. Po uzyskaniu stopnia z ekonomii jego zainteresowanie znów sprowadziło się do stoków. Pracując w Londonderry, Vermont osiągnął mistrzostwo w jeździe na Snurferze (deska z przymocowanym do niej sznurkiem mającym za zadanie umożliwić podstawową kontrolę nad nią). Następnie w 1979 rozpoczął sprzedaż jego własnych bardziej zaawansowanych snowboardów. Były one wykonane z giętego, wielowarstwowego drewna wyposażoną w wiązania. Jego firma Burton Snowboards stała się jednym z największych producentów sprzętu snowboardowego.

Jake ma żonę oraz trójkę nastoletnich synów. Rodzina dzieli czas pomiędzy Stowe, Vermont a Long Island, Nowy Jork.

by wikipedia

_____________________________________________________________________________
Artykuł sponsorowany przez: supersklep.pl
Krytycy.pl

Reklamy