Krytycy.pl

Blogi to potężna siła. Wystarczy wspomnieć o fake blogach, internetowych bojkotach, wielkiej skarbnicy wiedzy marketingowej Think-a-heada (która ma duuuży dział o blogach), badaniach blogosfery czy strategiach marketingowych, które na blogach się opierają. Swoje internetowe pamiętniki prowadzi obecnie około 13,7 miliona osób. I ta liczba stale rośnie!

Teraz wkraczamy w nową fazę blogowania. Choć na zachodzie jest to już popularne, to w Polsce się to właśnie zaczęło za sprawą strony krytycy.pl. Z jednej strony nazwa powoduje pewne skojarzenia, ale z drugiej, po zapoznaniu się z jej misją, zdaje się, że jest wręcz przeciwnie. A może jednak nie?

Ale od początku. Krytycy.pl to platforma, na której „każdy” może zarejestrować swojego bloga. Również mają firmę można się zarejestrować, ale w sekcji klientów. Relacja zachodząca między klientem a bloggerem jest prosta: post za kasę.
Tak więc firma X zamawia posta na bloga i płaci za niego. Proste?

Ale co, jak gdzie i za ile? Są 2 rodzaje kampanii: otwarta i zamknięta. Otwarta jest dla wszystkich chętnych spełniających warunki. Zamknięta jest tylko dla zaproszonych bloggerów. Klient wybiera sobie ile zapłaci za każdego posta reklamującego (bloggerzy również proponują swoje ceny do akcji zamkniętych). Należy napisać posta na swojego bloga. Zazwyczaj powinien zawierać dane zdefinowane przez reklamodawcę: link, jakąś nazwę produktu itd.
Oczywiście reklamodawca może sobie zastrzec, że chce tylko blogi z jakąś oglądalnością albo o jakimś profilu. Ale nie może za bardzo ingarować w treść notatki. Tzn może tylko poprzez nie zatwierdzenie treści. Czyli możesz sobie notkę umieścić, ale Ci nie zapłacą.
Jest oczywiście cała etykieta i różne warunki do spełnienia. Pytanie tylko czy to wystarczy i czy się przyjmie. Poczekamy, zobaczymy.
Tak czy inaczej, aby zostać bloggerem krytyków trzeba mieć zaproszenie. Zdobywa się go na 2 sposoby: ktoś je nam prześle, albo sami o nie poprosimy na stronie.
O cenach pisać nie będę, ponieważ są zmienne i zależne od wielu czynników. Ważne, że mniej niż 15 zł za notatkę nie można dostać.

Aha i by ostudzić zapał: potrzebny jest NIP.
Blogi oceniane są również przez sztab ludzi, którzy przypisują im odpowiednie rangi, związane z wieloma czynnikami- im wyższa ranga w serwisie, tym więcej można oczekiwać za posta.

wzor*Dla fanów matematyki: algorytm rangi krytycy.pl

Krytycy.pl sami o sobie:

Reklamodawcy coraz częściej zauważają, że blogosfera to miejsce, w którym mogą bardzo skutecznie dotrzeć z przekazem do swoich klientów. Z drugiej strony blogerzy coraz jaśniej zdają sobie sprawę, że prowadzenie bloga zajmuje im nierzadko tyle czasu co regularna praca, na której jednak nie zarabiają. Mimo to próby spotkania się reklamodawców i blogosfery w Polsce były do tej pory niezręczne i pełne wzajemnej nieufności.

Tu pojawia się serwis Krytycy.pl, który stawia sobie za cel połączenie interesów reklamodawców i blogerów na wzajemnie akceptowanych warunkach. Poprzez jasne zasady działania umożliwiamy obu stronom efektywne współdziałanie.

Jak działa serwis Krytycy.pl?

Reklamodawcy otrzymują mozliwość dotarcia do swojej grupy docelowej z niezwykłą skutecznością jaką gwarantują blogi. Produkty i usługi naszych klientów opisują blogerzy, w swoim własnym stylu, na swoim blogu co gwarantuje świeżość i autentyczność przekazu. Śledząc przebieg kampanii w Krytycy.pl reklamodawca ma dostęp do informacji zwrotnych od czytelników blogów. Jednocześnie taki rodzaj kampanii daje pozytywne efekty SEO.

Blogerzy są chronieni w serwisie Krytycy.pl przed reklamodawcami, którzy łamaliby zasady etyczne blogosfery. Ochrona ta opiera się na przejrzystych warunkach kampanii i pełnej swobodzie decyzji. Bloger sam decyduje o jakich produktach czy usługach chce pisać. Pozostawiamy też blogerowi pełną swobodę oceny tego, o czym pisze. W ramach serwisu Krytycy.pl autor artykułów może też ustalać swoje stawki. Jednocześnie wymagamy od blogerów by informowali swoich czytelników, że publikowany artykuł ma charakter komercyjny.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do dyskusji o tym jak postrzegacie tego typu reklamę, czy taki serwis jest nam potrzebny oraz czy macie ochotę w czymś takim uczestniczyć

Zobacz też:

______________________________________________________________________________
Artykuł sponsorowany prze: http://www.krytycy.pl
Krytycy.pl

Reklamy