Plagiat i nasza klasa w tle

Zaczęło się od nagonki na Naszą – klasę. Coraz więcej portali, bloggerów i gazet zaczyna dostrzegać niebiezpieczeństwo czychające w zasobach informacyjnych nk.

Potem nadszedł wpis na blogu netto Marcina Jagodzińskiego. Wpis „Mega FUD” opisuje działania czarnego PR oraz tego jak wykorzystuje go GW do walki z nk. Główną tezą jest to, że GW manipuluje faktami tak, żeby przedstawić portal nk w złym świetle. Dla przykładu podawane są sytuacje wykorzystania danych osobowych. Ale w ilu innych portalach również je podajemy? Czasem nawet bardziej szczegółowo? Poza tym nadal nie wiem jak ktoś może okraść moje konto bankowe na podstawie imienia, nazwiska, numer gg, skype, czy szkoły do której uczęszczałam. Nie mniej akcja terroryzowania użyszkodników nk trwa.

Nie mniej nie zapominajmy, że o ile GL ma zdecydowanie mniej użyszkodników są to w więkości ludzie obyci z internetem poszukujący kontaktów biznesowych. Ich świadomość dotycząca udostępniania danych jest zupełnie inna niż tych z nk, którzy często zupełnie internecie pojęcia nie mają.
Poza tym należy wybaczyć GW promowanie się hasłem nasza klasa, które jest zabójczo popularne.

Nie mniej są podejrzenia, że to wszystko jest tylko ukrywaniem próby reklamy nk na łamach gw 🙂

Kończąc wątek artykułu Marcina on również nie jest obiektywny 🙂

oczywiście, jak każda służba, giodo będzie chciało się wykazać.

i tak dalej..

Przechodząc do sedna:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article109680/Wojna_Wyborczej_z_Nasza_klasa_.html
http://netto.blox.pl/2008/01/bez-komentarza.html
http://netto.blox.pl/2008/01/dziennik-zrzyna.html
http://www.webstop.pl/2008/01/17/zawlaszczanie-tresci-marcin-jagodzinski-wkurzyl-sie-na-dziennikpl/

Co ciekawe.. pod hasłem w Google: Dziennik + plagiat znajdziemy artykuły o przypuszczalnym plagiacie portalu Dziennika.pl, natomiast dotrzeć do artykułów o tym plagiacie ciężko.. czyżby jednak nie plagiat? Ale nie było danych skąd pobrano cytaty. A może nie warto dokopytwać Dziennikowi? Lepiej robić nagonkę na prywatne osoby, które nic nie zrobią niż koncernowi, który może więcej?

Reklamy